Hos ZenOut fejrer vi sommeren med en kollektion af tekstiler og møbler i friske blå, hvide og grønne nuancer – skabt til at bringe lys og lethed ind i både stue og have

De nye stoffer fra Designers Guild sætter en moderne og legende tone, som går igen i vores Modena-puf i blå og hvide striber – perfekt som sofabord, fodskammel eller et farverigt statement.
Indenfor fuldendes udtrykket med puder i blå og grønne nuancer – små detaljer, der skaber helhed og harmoni. Glæd dig også til juni, hvor vi starter vores sommerudsalg – perfekt mulighed for at gøre et fund til hjemmet eller haven.
Udenfor inviterer vi til afslappet stemning med inde- og udetæpper samt puder, der både tåler vand og sol og samtidig tilføjer stil og komfort til dit hjem.
Besøg NORDs Bolig butikker her
Med sans for detaljen – Harmony Design Studio
Med en sikker æstetisk hånd og en dyb forståelse for rum, materialer og stemning forvandler den erfarne interiørdesigner Mie Stenner boliger og sommerhuse til harmoniske oaser, hvor ro, skønhed og velvære går op i en højere enhed. Som boligstylist skiller Mie sig ud ved at arbejde med en fast signaturstil. Er du til minimalisme og sort-hvid indretning, er det ikke Mie, du skal have fat på, men elsker du derimod kombinationen af en ”eksklusiv og elegant hotelstil kombineret med en naturlig bohemestil”, så er du havnet det helt rigtige sted.
m4 Arkitekter – vi folder bygningers potentiale ud
m4 Arkitekter er et erfarent arkitektfirma med mere end 25 års praksis i ombygning, tilbygning, renovering og nybyggeri.
Vores arbejde tager udgangspunkt i en professionel proces og tæt dialog, hvor vi skaber skræddersyede løsninger med høj arkitektonisk kvalitet. Med helhedsorienteret rådgivning sikrer vi sunde beslutninger og arkitektur, der holder – både funktionelt og æstetisk.
Nybolig Hellerup har imponerende villa til salg
Det her er en blandt flere af vores helt store sager, indleder Sune Bjerno, da han sammen med kompagnon Martin Julin fremviser den markante Hellerup-villa. Den er bygget i 1937 og rummer god plads til selv den store familie. Der er noget selvsikkert – næsten blæret – over ejendommens udtryk i gule mursten, det røde tegltag og granitsokkel.





